View Single Post
Stary 05-10-2010, 21:53   #42
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

Cytat:
Napisał trocse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kupiłem samochód, a następnego dnia rano już coś kwiczało - jakby pasek, czy rolka... Długo dochodziłem do tego, że to piszczy koło. Powymieniałałem przedtem wszelkie paski micro i nic, piszczenie nadal było wkurzające. I trwało zawsze tylko minutę od rozruchu zimnego silnika. W końcu zrobiłem porządek z tym. Koło ma jakieś 15cm średnicy, składa się z 2 części (i gumy pośrodku). Wziąłem więc cienką blaszkę gr 1mm o wymiarach 4cm na 3cm czy jakoś tak. Kazałem przyspawać TYLKO po 2 rogi blaszki do obu części koła. Efekt - koło przestało się ślizgać po gumie a tym samym piszczeć. Drugi efekt to mój uśmiech w końcu. 5tys km już tak zrobiło to koło. Jeden mechanik mówi, że trzeba było dużą kwadratową blachę wspawać w obwód koła, to by było dobrze wyważone.
Ja nie dbam już o to co będzie dalej, już tego koła wymieniał nie będę. Nie sugeruję nikomu, żeby tak robił jak ja zrobiłem. Miało to być tylko CHWILOWE działanie w celu sprawdzenia czy aby koło piszczy, ale z braku wiarygodnego zamiennika tak zostało do dziś (oryginał jest b. drogi). Napisałem powyższe z chęci pomocy gdyby ktoś miał podobny problem.
P.S. Ponoć przy odkręcaniu tej wielkiej nakrętki od koła pasowego, potrafi się urwać kawałek wału...
Witaj przeczytałem twój wątek i wydaje mi się ze mam ten sam problem z kołem pasowym jak jest zimny to tak stuka jak byś walił młotkiem ale za pare minut przestaje hjak się rozgrzeje więc się zastanawiam nad nowym wiadomo kosztuje i mam pytanko mógłbyś jakieś zdjęcia podać jak pospawałeś to kółko?
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem