View Single Post
Stary 27-09-2010, 19:24   #17
easyxv
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Lublin/Tarnobrzeg
Model: Focus II
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Re: Odp: Silnik szarpie po deszczu - woda w świecach!

Cytat:
Napisał cezaryh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja mam ten sam problem. Jakiś czas temu wymieniłem świece i przewody z oryginalnych motokraftów na świece NGK i przewody BOSH-a. po paru mieśiącach. silnik zaczął mi szarpać w czasie przyspieszania. Zajżałem w przewody i wszystko było zaśniedziałe od komory po świece i przewody. Wyczyściłem to wszystko i po przejechaniu 1 km. sprawdziłem przewody i woda znajdowała się na fajce gdzie styka się z komorą, i nie wiem co mam dalej z tym począć. proszę o jakąś rade.
Jesli masz spryskiwacze bez uszczelki jak na niebieskim FF to masz rozwiązanie swojego problemu, na twoim miejscu dokładnie obejrzał bym wnętrze głowicy.
A mianowicie po zdjęciu wszystkich przewodów przyjrzałbym się czy nie masz tam rdzy, zwłaszcza na brokach pomiędzy 1-2 i 3-4 cylindrem (świecą). Temat opisywany na forum, wątki znajdziesz bez problemu.
Tematu nie należy bagatelizować bo może już masz na tyle skorodowane zaślepki (broki), że zaczyna się sączyć płyn chłodniczy, co w niedługim czasie objawi się okazale w różowo rdzawych barwach. Ale wcale tak być nie musi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
easyxv jest offline   Odpowiedź z Cytatem