Temat: [Focus 2004-2008] woda w dołkach świec
View Single Post
Stary 26-09-2010, 12:25   #23
easyxv
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Lublin/Tarnobrzeg
Model: Focus II
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Re: FF II woda w dołkach świec

Witam, puki co mam ten sam problem.
Ale od razu przychodzę z rozwiązaniem, tak się składa, że w domu mamy dwa modele FF, jedno to kombi z 2005 benzyna a drugi to FF HB z 2009 Diesel.

Oprócz tego że w Dieslu zastosowana jest osłona klawiatury to jeszcze na masce ładnie wkomponowana jest mata wygłuszająca czego w benzyniakach nie ma, choć w starym poczciwym Mondeo 2.0 była.

Ale do sedna, jedyne rozwiązanie na przeciekające spryskiwacze to ich wymiana na nowszy typ, wyposażonych już w uszczelkę. Wymontowałem takowy z FF 2009 i sprawdziłem czy pasuje do mojego 2005, pasuje idealnie.
Otwory w maskach są takie same, jedyna różnica jest w wysokości spryskiwaczy z powodu zastosowania w nowym modelu uszczelki.

A jako, że jeden obraz to 1000 słów proszę się zapoznać z dokumentacją poniżej.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dodam tylko, że przez tę akcje z wodą stojącą na świecach, jestem już oczywiście po wymianie broków i uszczelki pod głowicą.
Ponieważ broki przegniły, wydostał się płyn i o mały włos nie dojechałem całkiem głowicy, na "szczęście", zbyt szybko świece (i jak się okazało po naprawie głowicy) jeden z przewodów zapłonowych miał przebicie. Więc ni jak nie dało się jechać autkiem.
easyxv jest offline   Odpowiedź z Cytatem