Temat: [Mondeo 1996-2000] Felgi 6.50Jx16H2ET40 - jakie opony?
View Single Post
Stary 11-09-2010, 21:53   #5
GalderW
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-08-2010
Skąd: Katowice
Model: Mondeo Turnier MkII
Silnik: ZETEC-E 2.0 EFI (HC)
Rocznik: 2000
Postów: 5
Domyślnie Odp: Felgi 6.50Jx16H2ET40 - jakie opony?

Cytat:
Napisał TomCat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wychodzi na to że 225/50 i 205/55 mają tę samą wysokość profilu więc jeżeli ma Ci obcierać to raczej na wysokość niż na szerokość.
Generalnie nie powinno obcierać więc jeżeli będzie to już musisz się przyjrzeć tylnemu zawiasowi, może sprężyny już "opadły" ze starości, ale wtedy możesz ew użyć tych gum usztywniających.
Zgadza się, porównując do 195/60R15 (czyli takich na jakich wyjechał z fabryki) jest o 8,5mm większy promień koła. Jeśli rozchodzi się o szerokość to tak jak pisałem wcześniej - sprawdziłem dzisiaj : obciążyłem bagażnik ok 250kg (wsadziłem całą rodzinę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i dopiero opony zaczęły się chować w nadkolach. Po oględzinach stwierdzam że zostaje jeszcze na szerokość kilka mm (max 3- 5). Dodam że samochód stoi bardzo wysoko tzn. sprężyny są chyba prawie nowe.
Zobaczymy w praniu jak wsadzę na tył 3 pasażerów a do bagażnika 250kg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GalderW jest offline   Odpowiedź z Cytatem