Temat: [Mondeo 1996-2000] szarpanie przy dodawaniu gazu
View Single Post
Stary 19-08-2010, 10:46   #9
belmotybe
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk2 ghia
Silnik: 1.8 KAT + gaz
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: szarpanie przy dodawaniu gazu

Cytat:
Napisał padi77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po odpięciu przepływomierza będą falowały wolne obroty, ale sprawdź czy wtedy bedzie sie lepiej wkręcał, przejedz sie kawałek z odpiętą przepływką jesli przestanie go szarpać no to masz odp.
No niestety - dalej to samo.

Zauważyłem jeszcze jedną cechę:

- jak ruszam na zimnym aucie, to od razu zaczyna szarpać praktycznie,

- jak przejadę kilka km, później mogę nawet na godzinę odstawić auto i po odpaleniu przejeżdża 50-500m bez szarpnięcia albo z łagodniejszą ich odmianą. Później znowu zaczyna szarpać.

Dodatkowo przy maksymalnie delikatnym dodawaniu gazu prawie nie szarpie, ale potrzebowałbym lotniska do rozpędzenia się, przy umiarkowanym szarpie bardzo, a przy wciśniętym prawie do końca, albo do końca gazie tylko chwilę szarpie i na wyższych obrotach i prędkościach szarpanie jest znośne (w sensie, że nie chce mnie wyrzucić przez przednią szybę z auta).

jakieś pomysły?

jakie są objawy przy uszkodzonym czujniku lambda lub czujniku położenia wału? jakie są objawy przy uszkodzonych zaworach sprężania/rozprężania? może coś z tego? Może (jeśli jest) czujnik spalin? Panowie - pomysły mi się kończąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
belmotybe jest offline   Odpowiedź z Cytatem