Temat: [Focus 1998-2004] Jak wyciągnąć wtryski 1.8TDDi ?
View Single Post
Stary 28-07-2010, 10:34   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wtyski Focus 1.8TDDi

Cytat:
Napisał Kubuch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wykręca się, wymienia podkładkę, wkręca nowy (używany). Ceny - allegro. Alternatywnie można użyć WYSZUKIWARKI!
Dzieki Ciupaga
Kubuch to nie Mondeo, tu wtryski sa na wcisk. Czyli odkrecasz uchwyt wtrysku - trzyma sie na srubie na klucz 10. Sam wtrysk sie wybija, a wykrecajac to tylko rozkrecisz i koncowka zostanie w glowicy!!

Jest sposob zeby wybic bez przyrzadow. Odkrecamy srube (widac na zdjeciu) i wysuwamy uchwyt. Obracamy go do gory nogami jak na zdjeciu (wybrzuszenie na koncu jest teraz na gorze)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Dobrze jest zalac wtrysk (w otwor w ktorym jest zamontowany) odrdzewiacza. Ja uzywama mikstury 50/50 aceton/Dexron III i poczekac kilka godzin.
Proponuje lekko wkrecic srube, choc ja tego nie robie. Wtedy pod uchwyt wkladamy cos plaskiego i dlugiego (bit do wkretarki, wiertlo, kawalek metalu), najlepiej przy samym wtrysku. To nam da punkt podpory do wylewarowania. Wciskamy jak najblizej wtrysku tak zeby koniec z wybrzuszeniem byl jak najwyzej.
Nastepnie trzeba wybic wtrysk. Ja uzywam przedluzki klucza do nasadek, zakladam na koniec uchwytu wtrysku gdzie wystaje wybrzuszenie i pukam mlotkiem az wtrysk sie ruszy. Wtedy podkladamy cos grubszego pod uchwyt, albo przesuwamy juz podlozony element blizej wtrysku i pukamy dalej.
Wtrysk w calek okazalosci.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Podkladka miedziana jest na koncu wtrysku, nalezy ja zdjac kombinerkami. Przy montazu wtrysku zakladamy NOWE podkladki. Wejda na koncowke ok 1cm i sie zatrzymaja. Nie wciskajcie ich. Wkladamy wtrysk do otworu i skrecamy srube (ja robie to na 40 Nm ). Ja smaruje wtrysk pasta miedziowa (taka do hamulcow), zeby sie nie zapiekal. Sa specjalne pasty, ale piekielnie drogie. Sposob z pasta na miedz dziala w 100%

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uploaded with ImageShack.us


P.S. Zdjecia sa moje wiec prosze nie kopiowac bez mojej zgody.

Jezeli mod uzna, ze przyda sie to innym to mozna podkleic w dziale porad.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 28-07-2010 o 10:43
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem