Temat: [Galaxy 1994-2000] Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.
View Single Post
Stary 22-07-2010, 09:50   #16
GALAXYADAMOS
ford::beginner
 
Avatar GALAXYADAMOS
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: JAWORZNO
Model: GALAXY
Silnik: 1.9 TDI AVG
Rocznik: 2000
Postów: 31
Domyślnie Odp: Założyłem MFA w TDI - duże spalanie.

Witam
cytat
[ błąd AIRBAG wystarczy wykasować VAG-iem... zapewne coś odłączałeś ]

vag nie pokazuję błędu poduszki - podejrzewam że problem tkwi w innym szczególe czyli zamiana pinów (tylko czy z poduszki sygnał do kontrolki idzie z +12 v i który to pin w liczniku więc może z tąd wziął się problem podświetlania licznika po przekręceniu kluczyka ) czyżby Alhambra miała inne podpięcie ???

dodam że na starym liczniku jest poduszka ok

sprawdzone

w kostce 28 pin czerwonej
pin 12 to podświetlanie
piny 7,11,13,28 - pokazuje się napięcie +12 po przekręceniu kluczyków
pin 21 +5v

niestety przeszukałem i nigdzie nie ma rozpiski pinów do kostki czerwonej albo rozpiski pinów licznika

sprawdzone ( po podpięciu masy na pin 13- poziom płynu spryskiwacza(B7) kontrolka gaśnie musi być od razu zmasowana czyli kabelek do masy na stałe )


Informacja dla tych co nie mają wyprowadzonej kostki czarnej tak jak ja

21- sygnał spalania ECU (dla AFN pin 9 w kostce C1 /biało-fioletowy)
- należy go sobie samemu dołożyć bo nie jest wyprowadzony z kostki C1 więc nie ma co szukać kabelka koloru biało-fioletowego

czyli kontrola spalania działa kabelek poprowadzony pozostała tylko korekta bo 35l na 100 na pewno mi nie pali he he

majsterkuje dalej i czekam na jakieś porady i pomysły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez GALAXYADAMOS ; 23-07-2010 o 10:07
GALAXYADAMOS jest offline   Odpowiedź z Cytatem