Temat: [Galaxy 2000-2006] Nie działają wycieraczki
View Single Post
Stary 08-07-2010, 09:36   #35
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Nie działają wycieraczki

A teraz napisze co się stało (moja teoria).

Odpadła mi zawleczka od lewego sworznia mechanizmu wycieraczek przez co wypadła podkładkai uszczelniacz (gumka). Do sworznia dostała się woda wraz ze śmieciami przez co doszło do korozji sworznia i tulei co z kolej doprowadziło do zatarcia tego mechanizmu.
Wycieraczki czasami nie chciały ruszyć.
Analizując usterkę sprawdzałem bezpieczniki - wg książki 11 i 24 ale jako, że bezpieczniki miałem zabezpieczone taką przeźroczystą osłonką, którą ciężko było wyciągnąć zahaczyłem o jeden z bezpieczników i przez nieuwagę wypadł pod siedzenie (nawet tego nie zauważyłem). Był to bezpiecznik 33 opisany w książce jako "Dodatkowa nagrzewnica, układ klimatyzacji". Przez ten bezpiecznik nie działały spryskiwacze i wycieraczki ale, że bezpiecznika wcale nie było to żadnemu elektrykowi nie przyszło na myśl, że może jakiegoś brakować, sprawdzali tylko istniejące (mi też nie, dopóki nie poczytałem naszego forum i ktoś opisywał ten bezpiecznik jako bezpiecznik wycieraczek). Co ciekawe mimo braku tego bezpiecznika udawało się co jakiś czas uruchomić wycieraczki ale to pewno jakiś impuls (podczas szybkiego przełączania włacznikiem wycieraczek).
Bezpiecznik założony i wszystko ruszyło.
Pozostalo tylko zrobić konserwację mechanizmu.
Wszystko gładko zgodnie z tą niemiecką stroną podawaną wielokrotnie na forum. Mechanizm poskładany, położenie wycieraczek zgodnie z sugestiami zaznaczone taśmą malarską (co wcale nie było konieczne). Wszystko byłoby OK ale miałem problem ponieważ po włączeniu wycieraczek i wyłączeniu kluczyka z wycieraczkami w ruchu nie powracały one do pierwotnego wyjścia tylko "ładowały" na maksa. I tu również pomocne okazało się forum. Odkręciłem mechanizm od silniczka - dałem się wyszaleć silniczkowi włączając wycieraczki, wyłączając stacyjkę itd. i silniczek ustawił się w położeniu pierwotnym. Założyłem na niego wtedy prowadnicę i wszytko działa jak ...
Pozostało jedynie pytanie jak długo taki sworzeń (bardzo mocno skorodowany z wielkimi wżerami) będzie działać?

Ostatnio edytowane przez Grzenio ; 08-07-2010 o 09:40
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem