View Single Post
Stary 02-07-2010, 08:49   #11
Jadruso
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 13
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Widzę, że temat jest kontynuowany. Dodam jeszcze jedną informację.
Jak montowany był u mnie alarm, to fachowiec powiedział mi, żebym co pół roku wstrzykiwał do otworu zamka (tam gdzie się kluczyk wkłada) trochę oleju maszynowego i parę razy przekręcił kluczyk. To wtedy zagwarantuje mi poprawne działanie zamka oraz brak zamarzania w zimie. Na początku pilnie wykonywałem zalecone czynności i rzeczywiście nie było nigdy jakichkolwiek problemów, jednak teraz trochę odpuściłem i niestety spotkała mnie kara i to w najcieplejsze dni. WD40 pomogło, jednak mam świadomość, że trzeba wstrzyknąć dodatkowo porcję oleju, bo WD40 wymywa stary olej i dość szybko wyparowuje lub wymywa się, więc tylko czekać aż problem powróci.

Poza tym mechanik powiedział mi, że używanie tylko pilota powoduje brak ruchu elementów mechanizmu zamka, a tym samym brak smarowania zamka, dlatego warto co jakiś czas klasycznie przy pomocy kluczyka otworzyć drzwi i wstrzyknąć porcję oleju.

Co do wymiany zamków „Stasiu47” to bym nie przesadzał. Wydaje mi się, że stosowanie wspomnianych wskazówek zapewni poprawne działanie zamków na długo.
Jadruso jest offline   Odpowiedź z Cytatem