View Single Post
Stary 25-06-2010, 09:21   #9
mobilefan
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: FOCUS II Kombi Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 160KM 400Nm bez DPF by GCS Tuning
Rocznik: 2006
Postów: 20
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 2.0tdci szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Ja w moim focusie do wczoraj też się borykałem z szarpaniem w zakresie obrotów od 2000 do 3000 RPM. Nie było to nagminne, ale jednak ostatnio ta sytuacja miała miejsce częściej. Mam kumpla sąsiada, który ma swój zakład mechaniczny, i który robi mi wszystkie moje auta od początku. Oddałem mu samochód w celu wymiany łożyska w przednim prawym kole i wspomniałem o tym szarpaniu. Sam się przejechał i akurat mógł się przekonać o co chodzi, bo szarpanie było nagminne. Powiedziałem mu o radach, które wyczytałem na forum, czyli sprawdzenie wszystkich rur od turbo i dolotu, o czujnikach położeń i zaworze EGR. Stwierdził stanowczo, że tu wszystko jest ok. Rozwiązaniem problemu w moim przypadku było podłączenie fokusa do jakiegoś komputera, (wcześniej również diagnozował auto i żadnych błędów nie było) i wykasowanie jak to stwierdził wartości wyuczonych. Czyli auto jakby powróciło do stanu pierwotnego i na nowo adaptowało się do jazdy. Kazał mi również po rozgrzaniu silnika, dać autku ostro w palnik, ponieważ zauważył, że gdzieś tam w układzie jest nagromadzona sadza i musi ona zostać przepalona. W moim przypadku te zabiegi przyniosły żądany efekt i teraz dosłownie pływam swoją foką.
mobilefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem