Temat: [Mondeo 2000-2007] Olej silnikowy ale jaki
View Single Post
Stary 23-06-2010, 22:01   #715
andrzej_gorzynski
ford::beginner
 
Avatar andrzej_gorzynski
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo Mk3 Hatchback
Silnik: 1,8 benz.125KM
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: [Mk3] Olej silnikowy ale jaki

[QUOTE=Kapsel_lg;1461708]Czemuż to mi się dziwisz, ja naprawdę nie wiem co to za olej ten GM (i raczej nie jest to to samo co Forda bo u wszystkich producentów sa to różne oleje), jeśli ty wiesz, to odpowiedz w jasny sposób (tak jak tego oczekuje)

Przepraszam Cię kolego ,ale zle mnie zrozumiałeś,nic Ci nie zarzucam ,poprostu podzieliłem się informacją jak nieświadomie my płacimy za etykiete na butelce.Już tłumaczę ,od lat kupuję części do moich fordów w jednej hurtowni forda (części tylko do fordów)sprzedawcą jest mój dobry kumpel jeszcze z lat szkolnych,przy ostatnim zakupie oleju poprosiłem jak zwykle olej ford a on mi wytłumaczył jak z tym olejem jest.Otóż ford jako firma nie ma swojego oleju ,w bańce którą kupujemy jest CASTROL to samo dotyczy oleju GM (niby dla opla).Co do opisów to rzeczywiście się różnią ,ale cóż papier wszystko przyjmie ,a co jest w zakupionej bańce to tylko wie producent.Podam drugi przykład łożysko koła przedniego cena za oryginalne ford to wydatek około 250 zł.a łożysko SKF to około 180 zł.Ku mojemu zdziwieniu po otworzeniu pudełka z łożyskiem ford jest łożysko SKF.teraz popatrzcie koledzy ile zapłacicie za kartonik z logiem.Kolega owszem poinformował mnie ,ale chwilowo nie miał łożysk SKF ,a ja stałem z robotą kupiłem więc oryginalne ford.Wracając do oleju kupiłem GM zalałem mojego mondka i uwierzcie mi lub nie różnicy żadnej nie ma ,przepraszam mała różnica jest ale w portwelu zapłaciłem 20zł mniej za 5l GM.Jeszcze raz przepraszam kolegę jeśli uraziłem .Pozdrawiam.
andrzej_gorzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem