View Single Post
Stary 20-06-2010, 17:47   #9
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: V-tech Łowicz

Tak jak pisałem odwiedziłem Łowicz ,panowie i panie rewelacja filtr cząstek stałych usunięty samo wyjęcie wkładu u miejscowego tłumikarza i wyprowadzenie fokusa z trybu awaryjnego i znaczna(odczuwalna) poprawa osiągów. Silnik kolegi był bardzo zakurzony ponieważ wypruwanie filtra to jego mozolne wybijanie i wykruszanie młotkiem(nie ma innej możliwości) i przecinakiem strasznie się kurzy przy tym syfem którym zapchany jest filtr,ale odmuchanie sprężonym powietrzem likwiduje problem trzeba tylko zwrócić na to uwagę panom od wydechów.Jeśli ktoś jest zainteresowany to przy obróbce softu(oprogramowania) tak aby nie widział filtra można wykonać chiptuning za pól ceny
usunięcie filtra 1500 zł
chiptuning przy tej okazii 750 zł
w sumie po małych negocjacjach zapłaciłem 2100 zł naprawdę warto-Polecam
focus po zmianach ma 132KM mocy i 313 Nm momentu obrotowego-Smiga jak głupi-rewelacja moment jest troszkę niżej i silnik rozwija moc bardzo płynnie w całym zakresie obrotów.
Coś o V-techu :ludzie którzy tam pracują to rewelacja ,są to faceci bardzo kompetentni,sympatyczni i ludzie z pasją który nie są obce problemy człowieka któremu starają się pomóc za wszelka cenę a nie tylko wydoić z kasy jak w autoryzowanym serwisie.Wiedza którą dysponuje szef odnośnie diagnostyki i oprogramowania nowoczesnych jednostek napędowych jest ogromna i fachowa (długoletnia edukacja w Niemczech) polecam ich usługi bez dwóch zdań warsztat czyściutki nowiusieńka hamownia trzy razy robiliśmy pomiar i poprawki softu oraz jazdy próbne żeby dopracować każdy najdrobniejszy szczególik ,nie chcieli mnie wypuścić póki nie będzie idealnie.
Każdy silnik jest inny i nie dawajcie pseudo fachowcom wgrywać sobie gotowych programików odpowiedni program to jak garnitur skrojony na miarę który potrafi uszyć tylko dobry krawiec .Priorytetem tych ludzi jest też to aby tak wykonać modyfikację oprogramowania,żeby nie zaszkodzić w najmniejszym stopniu silnikowi
Podsumowując -v tech Łowicz-to miejsce które jest stworzone do tego typu zabiegów i ja do tej pory nie znalazłem lepszego na pewno do nich wrócę i polecę każdemu Pozdrawiam Marek
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem