View Single Post
Stary 15-06-2010, 13:40   #68
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Wasze dotychczasowe auta :)

Witam...

Świetny wątek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

1. Opel Astra kombi 1.6 16V (100KM) 1996r., przebieg przy zakupie 128 000 km, przy sprzedaży 143 000 km - pierwszy samochód, który do dzisiaj budzi same pozytywne wspomnienia: wygodny, w miarę dynamiczny oraz bardzo dobrze wygłuszony samochodzik o dość sporym bagażniku, silnik jak na taką pojemność przy mojej nodze (bardzo lekkiej) poza miastem spalał 5,8l/100km. Przez 9 miesięcy użytkowania wymieniona przekładnia kierownicza (potem okazało się, że chyba niepotrzebnie) oraz wariujący zawór EGR (zapalająca się kontrolka "check engine"). Ogólnie bardzo fajne autko.

2. Seat Toledo I 1.9 TDI (110KM) 1998r., przebieg przy zakupie 167 000 km, przy sprzedaży 204 000 km - po przesiadce z Opla poczułem się jak w małej rakiecie - prowadzenie i dynamika jazdy tego auta (jak dla mnie) super! Poza tym ogromny bagażnik i dość sporo miejsca w środku. Trochę klekotał przez co w środku nie było zbyt cicho, ale silnik to "żyletka": żadnych usterek przez 2,5 roku użytkowania i zapas mocy w każdej sytuacji. Spalanie przy delikatnej jeździe poza miastem - 3,7l/100km wg. komputera pokładowego - rewelacja!!! Wymieniałem przy autku łożyska z tyłu, świeczki na zimę, akumulator,szybę przednią (pojawiła się pajęczynka od kamienia), olej w skrzyni biegów, chłodnicę klimatyzacji (była nieszczelna), osłona przegubu. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, jednak rdzewiejące nadwozie i latające na wszystkie strony fotele przednie świadczyły o tym, że na liczniku kilometrów mogło być co najmniej 100 tyś. więcej.

3. Ford Focus 1.8 TDCi (115KM) Ghia 2003r., przebieg przy zakupie 137 000 km, obecnie 143 500 km - myślałem, że Seat jeździł świetnie, ale Focus bije go na głowę: super prowadzenie dzięki wielowahaczowemu zawieszeniu, w środku nieco ciszej niż w Seacie, bardzo dobre wyposażenie, dynamika silnika - rewelacja!!! Spalanie - do przyjęcia: miasto około 6-6,5l/100km, poza miastem 4,5-4,7l/100km (przy raczej spokojnej jeździe).
Pomimo, że przez pół roku użytkowania w samochód "włożyłem" co najmniej 3000zł (i zapowiadają się następne koszty), to jestem z auta zadowolony, bo oferuje całkiem spore możliwości jeśli chodzi o komfort jazdy oraz jest dość dobrze wykończone (ale to tylko moje skromne zdanie).
Przygody?
Na samym początku w czasie deszczu do środka lała się woda pod dywanik pasażera. Po przeczytaniu kilku postów na szanownym FCP problem rozwiązany we własnym zakresie: uszczelnione podszybie, wykonana osłona na filtr przeciwpyłkowy i po kłopocie.
Potem do wymiany dwumasowe koło zamachowe (przy okazji sprzęgło + wysprzęglik) - portfel się nieco uszczuplił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy temperaturze poniżej -5 stoni Celsjusza bardzo ciężko odpala - wymienione świeczki ...i nic!!! Na przyszłą zimę pewnie będzie trzeba kupić akumulator i sprawdzić rozrusznik - może to coś pomoże.
W chwili obecnej walczę z szarpaniem na zimnym silniku przy prędkości obrotowej od 1500 - 2000 obr./min. Jak się rozgrzeje to problem znika jak ręka odjął. 2 dni temu czyszczony zawór EGR jednak nic to nie dało i szukam przyczyny dalej, jednocześnie wydając kolejne pieniądze. Trochę się uspokoiłem po przeczytaniu wielu postów na tym forum i okazuje się, że takie kłopoty jak moje dotyczą jeszcze wielu, wielu Focusów. Moja cierpliwość wystawiona jest na ciężką próbę, ale zobaczymy - może nie będzie tak źle. Ogólnie auto w porównaniu do konkurentów (Golf, Astra) ma najkorzystniejszą relację ceny do możliwości, jakie oferuje - tak myślę.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem