Temat: [Galaxy 2000-2006] Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?
View Single Post
Stary 31-05-2010, 22:41   #64
haggie73
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1,9TDI BTB 111kW/150KM
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

Cytat:
Napisał Ryba77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ciśnienie w normie a klima nie działa. Zawór sterujący to presostat... Chyba ze panu chodziło o zawór membranowy który steruje wydajnością sprężarki.
Kolego Ryba77, ciśnienie czynnika znajdującego się w instalacji jest w normie, natomiast nie zmieniało się przy czynnościach włączania/wyłączania klimy (sprężarki) i pewnie dlatego fachman stwierdził, że to "zawór sterujący sprężarki" - nie nazwał go "membranowym" ale widocznie się tak zwie. Presostat wymieniałem ponad rok temu - i nie był to problem bo VAG pokazał że to właśnie ten czujnik nawalił, a teraz żadnych błędów nie ma a klima nie chłodzi...

Cytat:
Napisał Przemek_PC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...presostat wymienia się bez odciągania czynnika, (osuszacz na którym siedzi presostat ma swój zawór)...
Kolego Przemek PC, presostat faktycznie wymieniałem sam to max 30 minut roboty na parkingu przed blokiem. U mnie osuszacz jest przy chłodnicy pod atrapą a presostat między prawym reflektorem a prawym kołem.

Wyczytałem na stronie poświęconej instalacji klimy w autach, że zawór membranowy sprężarki - można wymienić bez demontażu sprężarki - jednak chłodziwo musi zostać odciągnięte... zatem klima-serwis jest nieunikniona. Niestety termin to aż (!) po długim weekend'zie ;-/ Kiedy sytuacja się wyklaruje - napiszę.
Pozdrawiam, Grześ.
__________________
Galuś Galasek Galunio
haggie73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem