View Single Post
Stary 29-05-2010, 18:55   #12
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Jak dbać o silniczek 1.6 TDCi?

No to kurcze jak wszystko wiecie to podzielcie się doświadczeniemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magik123...co oznacza, że turbina nie lubi byś łagodnie traktowana?
Tzn. żeby kręcić silniczek do 3tys? Powiedz proszę jak mam ją w takim razie traktować? Będę bardzo wdzięczny bo z dieslem NIGDY nie miałem jeszcze do czynienia (nie licząc mercedesa "beczki", ale to jemu już się licznik przekręcił sam no i turbo nie posiada;D)

PaBlLoO90, niby drobnostka, ale auto sprowadzone z Niemiec(razem z kumplem pojechałem) no i ani mu ani mi nie przyszło do głowy by o to zapytać "szwaba"^^(wiem..błąd niewybaczalny, ale to było moje pierwsze kupowanie auta za granicą)

Fakt, wymiana oleju tak często to przesada, ja preferuje wymianę co rok. Wcześniej miałem benzynę, robiłem rocznie ok 15-20tyś.
I widzę, że najlepiej będzie jak tak samo będę wymieniał olej w dieselkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Także...Magik123, proszę o szczegółowe albo chociaż najważniejsze rzeczy dotyczące turbinki, jak się z nią obchodzić(nie licząc grzania i studzenia jej). Naprawdę będę wdzięczny bo Twoje informacje pozwolą mi uniknąć częstych wizyt u mechanika(chyba, że na tym Tobie zależy;D)

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na jakieś infoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem