Temat: [C-MAX 2003-2007] Jak ustawić zegar w radiu 6000
View Single Post
Stary 27-05-2010, 08:29   #1
jar
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-04-2010
Model: Ford Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 10
Domyślnie Jak ustawić zegar w radiu 6000

Witam wszystkich,
Jestem od kilku dni szczęśliwym posiadaczem C-MAXA 1.6 TDCi i nie potrafię zmienić daty i godziny na wyświetlaczu radia. Znalazłem na forum kilka wątków dotyczących tego problemu, ale żaden z nich nie rozwiązał mojego. Podobnie jak instrukcja obsługi. U mnie wygląda to tak:
Włączam radio, naciskam MENU - wyświetla się MANUAL, znów MENU i wyświetla się SCAN i jeszcze raz MENU - i w tym momencie powinno się wyświetlić SET, data i godzina powinna migać (przynajmniej tak jest u znajomego w Focusie II), a u mnie po lewej stronie wyświetlacza pokazuje się data (stara jakaś), a po prawej stronie godzina i cokolwiek bym w tym momencie nie nacisnął to nie zmienię ani daty ani godziny. Naciskanie strzałek obok przycisku menu nic nie daje. Kręcenie pokrętłem powoduje przejście radia do nastawiania głośności. Podobnie SET i SEEK przy kierownicy - przechodzą w tym momencie do swoich funkcji w radiu. Próbowałem naciskać i przytrzymać kilka sekund MENU lub strzałki i też nic. Robiłem to przy wyłączonym silniku i przy włączonym. Zawsze to samo.
Proszę o pomoc. Wkurza mnie bardzo jak rano widzę, że jest 22:30.
Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam wszystkich.
jar jest offline   Odpowiedź z Cytatem