Temat: [Galaxy 2000-2006] Klimatyzacja, raz działa, a raz nie?
View Single Post
Stary 23-05-2010, 10:14   #24
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: ford galaxy mk2 problem z klimatyzacją

JA ponownie poproszę o poradę:
Jako, że jestem po powrocie z "ciepłych krajów" (oj w moim przypadku nawet gorących) trochę potestowałem moją klimę.
Okazuje się, że problem jest z I strefą (przód). Problem mój opisywałem wielokrotnie ale niestety dalej nic nie pomogło (i musiałem się gotować jadąc w 30st.C).
Problem:
Klima dwustrefowa, nowo nabita, żadnych błędów w VAG'u.
Problem opisywałem wielokrotnie a polega na tym, że nie chłodzi (no może delikatnie ale raczej niezauważalnie).
Okazało się, że problem dotyczy wyłacznie I strefy (przodu) - tył chłodzi bez zarzutu (zarówno na drugi jak i na trzeci rząd siedzeń).
Nie jest chyba problemem żaden czujnik temperatury ponieważ wyraźnie jak wsiadam do gorącego samochodu (czy podczas jazdy w upale) nawiewy przednie chodzą na maxa czyli próbuje powietrze schłodzić (o II strefie nie będę pisać ponieważ bez problemu chłodzenie jak i sterowanie działa).
Próbowałem różne kombinacje: osudszanie szyby przedniej, obieg wewnętrzny, różne kierunki nawiewu, manualne sterowanie itp i nic nie działa - przód dmucha powietrzem zewnetrznym.
Z klimy się leje (lewy tył nadkole).
Nie wiem co jeszcze opisać - macie może jakiś schemat instalacji klimatyzacji dwustrefowej? Bo tak nawet nie wiem czego się złapać. Zaznaćzę, że byłem już u kilku klimiarzy i mimo zostawionych u nich dużych pieniędzy nic nie poradzili.
Nie wiem czy jest sens szukać samego panelu i próbować go wymieniać?
Jakaś durna klapa (sterowanie klapy) nie działa a bez schematu będzie trudno.
Pomóżcie.

Ostatnio edytowane przez Grzenio ; 23-05-2010 o 10:16
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem