Temat: [Mondeo 2000-2007] Odgrzybianie klimy-ratunku!
View Single Post
Stary 16-05-2010, 17:18   #14
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Odgrzybianie klimy-ratunku!

Cytat:
Napisał Kubulsen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odświeżę trochę temat, gdyż jestem akurat przed przeglądem klimatyzacji i będąc w jednym takim warsztacie m.in. zajmującym się tymi sprawami, to mi powiedzieli że ozonowanie trwa zwykle ok 5 minut i to jest w zupełności wystarczające, zaś cały proces (wypuszczenie czynnika z olejem, zważenie, napełnienie, odgrzybienie - ozonowanie, sprawdzenie szczelności i Bóg wie co jeszcze) trwają ok. 30 minut. Biorąc pod uwagę wasze wcześniejsze stwierdzenia, to czy to aby nie za krótko? Póki co niby odpukać, mam sprawną klimatyzację - dobrze i szybko chłodzi, nic nie śmierdzi, ale na 100% nie miała przeglądu przez ostatnie 3 lata, więc to już na pewno najwyższy czas na nią. Więc, czy spokojnie powierzyć im autko, czy też szukać innego warsztatu z dłuższym procesem ozonowania? Aha - koszt jaki podali za całość to 170 zł. To jak? Poradźcie proszę...
Odpuść sobie ten warsztat, 5 minut??? To jacyś parciarze. Nie ma szans żeby zrobić to w 5 minut 45-60 i czasem trzeba powtórzyć. tydzień temu robiłem serwis klimy. Wyciągnięcie czynnika, sprawdzanie szczelności, wtrysk oleju i czynnika chłodzącego, brakowało 300g. Trwało to trochę ponad 30 min. ozonator mam więc sobie taki zabieg robię co jakiś czas, żeby nie dopuścić do katastrofy. zapłaciłem za klimę 240zł.
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem