Temat: [Focus 1998-2004] problem po wyczyszczeniu zaworu EGR
View Single Post
Stary 14-05-2010, 21:36   #50
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,654
Domyślnie Odp: problem po wyczyszczeniu zaworu EGR

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A rozrzad sprawdzany byl?
Tylko, ze jakos przez te 25 lat ludzie kupowali te silniki i nimi jezdzili. Ja specjalnie nie narzekam, a zeliwne bloki to jeszcze do tej pory sa robione wiec ameryki nie odkryles. Glowica zeliwna jest wg mnie plusem - mozesz ja odkrecic i skrecic bez planowania. Aluminiaka w dieslu mozesz wyrzucic po pierwszym planowaniu. Co do wagi to wcale silnik nie jest taki ciezki.
Uważam że mimo starej konstrukcji silnik jest dobry - mocny, trwały nie bierze w ogóle oleju, i pracuje nie głośniej niż nowiutki CR od VW więc tu się zgadzam z kolegą.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A poza tym slyszales o wycierajacych sie zebatkach pompy oleju w nowiutkich 2.0 TDCI i fakcie, ze trzeba je zmienic razem z walem? Albo o tym, ze glowica gubi plyn chlodzacy przez "za duza porowatosc materialu" i jedynie pomaga wymiana glowicy? Wybuchajace turba i czarne "baki" to tam tez norma.
Tylko na tdi forum oczywiście nikt o tym nie mówi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wstyd narzekac jak pod domem sie Pasek pasie, jak zwykle TDI, jak zwykle 160tys km, od dziadka, nie bity.
hahahahaha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem