Temat: [Galaxy 2000-2006] zaslona dymna przy odpalaniu
View Single Post
Stary 13-05-2010, 10:23   #6
amocox
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-08-2009
Skąd: Piaseczno
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 135
Domyślnie Odp: zaslona dymna przy odpalaniu

Cytat:
Napisał ED1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich ,mam podobny problem z tym samym silnikiem.Problemy zaczeły sie kiedy ropa zaczęła dostawać się do oleju, ale problem został skutecznie rozwiązany, jednakże ta dziwna mieszanka olejowo-paliwowa wpłynęła na silnik negatywnie.Silnik zaczął brać olej okolo 0,6 l na 1000 km ale ostatnio już okolo 1,5 l .Byłem u mechanika i powiedział że to turbina.Jak odpalam auto to z rury wydobywa się wielka chmura niebieskawego dymu ale jak jeżdzę to z rury uchodzi czarny dym.Problemów z uruchomieniem nie mam , zapalał nawet w największe mrozy .Czy tak wysokie spalanie oleju może powodować turbina, czy olej ucieka przez uszczelnienia zaworów,a może przez pierścienie ?


Ja dziś z ciekawości popatrzyłem co się dzieje przy odpalaniu po 4 dniowym postoju i w zasadzie tylko lekko niebiski malutki dymek (chmurka) przy odpaleniu, ale to normalne. Podczas jazdy nie kopci mi w ogóle.
Z turbiną mam od dawna problem bo wchodzi w tryb awaryjny i czuję jak przy postoju w korku gorzej wkręca sie na obroty , a jak przelece sie np. na 3 biegu przy 2000 - 25000 obr tak z 1km to jakby wypala ten syf z turbiny i chodzi duzo lepiej co naturalnie skutkuje nie wpadaniem w tryb awaryjny.

Pozdr,
amocox jest offline   Odpowiedź z Cytatem