Temat: [Mondeo 1993-1996] Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000
View Single Post
Stary 28-04-2010, 12:59   #1
mkonieczny
ford::advanced
 
Avatar mkonieczny
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: WLKP
Model: VW Passat B5FL
Silnik: 1.9TDI 130KM
Rocznik: 2001
Postów: 228
Domyślnie Brak mocy - booster OK, ok 1BAR przy 3000

Witam,
koledzy pomóżcie!
Od pewnego czasu zmagam się z problemem w mondeo.. otóż:
- najpierw było wszystko cycuś glancuś.. jakieś 1,5 mies temu zauwazyłem, że auto straciło ducha i wzrosło spalanie.. pojechałem do znajomego i okazało się, że zapiekł się trzpień w boosterze. Wyczyscił i wszystko wróciło do normy (spalanie zmalało, moc powróciła..). Było dobrze 2 tygodnie i znowu.. zapiekł się trzpien, wyczyscił - nic nie dało, spolerował go jeszcze trochę bardziej - trzpień b. ladnie się rusza ale mocy nadal nie ma.
Podłączył jakieś tam urządzenie i okazało się, że moc ok 1BAR osiąda przy ok 2800-3000 obrotów.. zaniemógł!
Turbo na jałowym biegu dmucha.. wyciągnąłem filtr powietrza i zauważyłem, że auto jakby odzyskało moc.. założyłem - znowu jedzie bez ducha..
Wymieniłem filtr powietrza na nowy - auto bez ducha.. Gdzie szukac usterki?
Znajomy wymieniał mi oring przy IC bo było ocieknięte, i właśnie tak po 2tyg od tej operacji auto znowu straciło ducha.
Moc mocą.. przeżyłbym ale najgorsze jest spalanie, które wzrosło mi tak to ok 10-11L/100km, wczesniej było 7-8l/100.. HELP ME!
Doradzcie.. za bardzo kocham MONDEUSZA, żeby móc dać mu się tak katować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mkonieczny ; 28-04-2010 o 14:49
mkonieczny jest offline   Odpowiedź z Cytatem