Temat: [C-MAX 2003-2007] Bagażnik nie otwiera się
View Single Post
Stary 24-04-2010, 07:01   #41
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: klapa bagażnika

Możesz próbować ściągać (odchylić) plastik z klapy bagażnika, rozpiąć złączkę do przycisku otwierania kalpy i zewrzeć przewody.

Albo co ja robiłem jak mi się zamek zaciął – odkręcić „ucho” o które zamyka się zamek. Możesz to zrobić siedząc w bagażniku:
- na progu bagażnika jest plastikowa listwa – na niej są okrągłe klipy – chyba 4 – musisz je wyciągnąć (podważ, obracaj i wyciągaj)
- na progu bagażnika są 2 prawie kwadratowe zaślepki (na srodku w odległości jakieś 10-15 cm od siebie) podważ i wyciągnij, pod nimi są śruby na klucz torx (chyba nr30 lub 35), które trzymają ucho od zamka klapy.
- powoli możesz podnosić klapę, uważaj na listwę z progu bo ma jeszcze metalowe zatrzaski od góry (pomiędzy kalpą i progiem bagażnika) oraz 1lib 2 kołki ustawiające.
- jeżeli masz otwartą klapę to odchylając ucho z listwą będziesz widział trochę zamka – przyjrzyj się zamkowi w drzwiach – z jednej strony zamka jest metalowy metalowa zapadka którą podważysz względnie małym śrubokrętem i zamek się otworzy.

Składamy w kolejności odwrotnej – nie zapomnij naprawić otwierania 

Tak na marginesie – u mnie zaziął się zamek i nie dało rady go otworzyć, po wyjęciu zamka rozłożeniu i złożeniu chodzi jak nowy.
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem