View Single Post
Stary 17-04-2010, 15:27   #142
ful
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2009
Skąd: lubelskie LPA
Model: Mondeo mk3 kombi
Silnik: TDCi 130 kM
Rocznik: 06.2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Napinacz paska klinowego .

Nie chcę was absolutnie straszyć ,z tego jak czytam forum nikt jeszcze nie miał takich problemów jak ja.Tylko jak wcześniej sprawdzisz wg katalogu nr Twojego alternatora ,to na tej podstawie znajdziesz odpowiednie kółko.I masz pewność.
A ja czytałem na forum o tym wszystkim ,bo też mnie wkurza drganie paska ,więc kupiłem to kółko INA(okazyjnie od jednego z kolegów z forum) ,kierując się rodzajem silnikiem TDCi ,rocznikiem i mocą silnika (miał ten sam model Mondeo).
W moim Mondku był alternator z naklejką Elektro... coś tam ,made in England
(prawdopodobnie poprzedni właściciel wymienił oryginalny na ten właśnie używkę ,chyba z anglika)
I właśnie w tym jest troszeczkę za krótka oś,tak,że po dokręceniu nowego kółka,kołnierz dociska do obudowy i blokuje alternator.To właśnie cały (ale do zrobienia ) problemikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samo wymontowanie alternatora nie zajęło dużo czasu ,ale miałem problem z odkręceniem śruby na starym ,a do tego jak pisałem najlepszy jest klucz pneumatyczny (chyba 22mm ) , więc skoczyłem do fachowca .Odkręcił ta śrubę i ...nakręcamy nowe kóleczko, a tu kicha .Zostawiłem ten altek u niego ,jest do zrobienia.Trzeba trochę podtoczyć (coś tamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i sprawa załatwiona.
Na razie mam założony alternator bez sprzęgiełka,po niedzieli odbiorę tamten i zakładam.
__________________
Pozdrawiam Artur
Mk3 2002 Stardust Silver
ful jest offline   Odpowiedź z Cytatem