View Single Post
Stary 14-04-2010, 12:06   #15
Pampa1980
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Żywiec
Model: fokus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: pompa wtryskowa 1.8tddi jak zrobic? po wymianie szwankuje

Wiatm jestem tu nowym uczestnikiem i równiez mam problem z moja foczka
3 razy miałem podejścia u mechanika i już nie mam słly samochód jechał sobie jak by nigdy nic i nagle tracąc moc silnik zgasł i zapaliła się kontrolka świec żarowych ale po 5 min przerwy postoju zapalam samochód kręce kręce dość dlugo to trzeba przyznac i motor zaskoczył ale niestety zdążyłem przejechać okolo 50 km i znow to samo (dodam fakt ze nie przekraczalem 2 tys obrotow bo czólem ze samochod nie ciagnie jak powinien jak by brakowalo paliwa a w baku 1/3) wiec oczywiście autko zjechało do bosch serwis i dawaj wymienili na początku filtr paliwa i wszystkie świece żarowe (dodam ze bylo to w styczniu i bylo troszke mrozu) wiec powiedziano mi że może woda dostała sie do filtra koszt 370 zl z robocizna.
Wyjechalem moja foczka zrobilem ok 1000 km i wyjeżdżając z pracy zapaliłem samochód by sie zagrzał a w miedzyczasie odsnieżanie szyb i te sprawy wsiadam 1 2 3 ale czuje ze samochód dusi ja mu w pedał gazu a on nic bylo tylko ummmmmmmm i stop i znow nieszczęsna kontrolka od swiec sie zapalila wiec samochod znowu bosch serwis wiec podpięcie pod komputer i ponoc wyskoczyly dwa blendy pierwszy czujnik polozenia walu korbowego i blad pompy ale jaki wiecej wam nie powiem tylko tyle ze servis stwierdzil ze byc moze pada sterownik ale kazali wymienic to co tansze wiec wymienilem czujnik skasowali wszystkie bledy i ok koszt 170 zl. No ale zeby tego bylo malo przejechalem rowne 1000 km i znow to samo tyle ze tym razem poprosilem o wyciag z kompa i mam cos takiego

Diagnostyka sterowników ford uklad sterowania silnika
P 1665 pompa wtryskowa bląd komunikacyjny
P 0167 usterka nieznana (czy takie cos ma prawo pokazac komp?)
P 0335 usterka nieznana ......

Diagnostyka sterownikow ford sterownik pompy PSG 5
52 czujnik kąta obrotu / system IWZ

Czy ktos moglby mi wytlumaczyc o co chodzi z tymi bledami za co one sa odpowiedzialne mieszkam na Żywieczczyżnie wiec moze ktos zna dobrego szpeca ktory specjalizuje sie w fordach i wie na czym rzecz polega
513973667 to moj nr i adres dicox@wp.
Bylbym bardzo wdzieczny za pomoc
Pampa1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem