View Single Post
Stary 13-04-2010, 22:15   #1
DjWafel
ford::average
 
Avatar DjWafel
 
Zarejestrowany: 20-12-2009
Skąd: Szczecin
Model: Honda Civic
Silnik: 1.4IS
Rocznik: 1996
Postów: 75
Domyślnie Co zrobić aby zlikwidować pijanych kierowców z dróg?

Witam mam do was takie pytanie co zrobić aby było na drogach bezpiecznie chodzi mi aby zmniejszyć ilość pijanych kierowców.
Mam kilka pomysłów które mogły by nawet wejść w życie albo zwiększyć wymiar już istniejących sposobów zmniejszenia liczby pijanych kierowców.

1. Pracownicy stacji podejrzewając, że kierowca jest pijany powinni wezwać Policję.
2. Nałożyć obowiązek na producentów aut aby produkowane samochody miały kluczyki z mini alkomatem które by wykrywało, że kierowca jest pijany.
3. Więcej akcji promujących trzeźwości na drodze.
4. Częstsze kontrole na drogach.
5. Na autostradzie przy płaceniu za przejazd zamontować błyskawiczne bezdotykowe urządzenia pomiarowe wykrywające stężenie alkoholu w krwi.
6. Utworzyć specjalne firmy które by jechały do kierowcy który pojechał np. do restauracji czy do innego miejsca i zdarzyło mu się wypić. (Państwo później by płaciło tym firmo za to, a kierowca musiałbym to uregulować z państwem)
7. Zwiększyć czujność kierowców na dziwne zachowania innych kierowców. np. jazda wężykiem itp. ( Jak to zrobić? Np. informować kierowców podczas kontroli oraz prowadząc różne akcje w TV)

Polska jeszcze nie jest aż tak rozwinięta aby niektóre z tych pomysłów wprowadzić w życie ale byłoby to możliwe. Wystarczy odrobiną chęci.
__________________
"Żeby być dobrym DJ-em , trzeba być dobrym człowiekiem"
DjWafel jest offline   Odpowiedź z Cytatem