Temat: [Mondeo 2000-2007] Sprawdzenie luzów zaworowych
View Single Post
Stary 10-04-2010, 20:26   #35
zbych128
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2009
Model: mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 2
Smile Odp: [MK3] Sprawdzenie luzów zaworowych

Jakie są prawidłowe luzy zaworowe mk3 1.8 duratec 110km 2004r. Coś klawiaturka klepie i muszę to sprawdzić myślę , że to nie te felerne klapki gdyż po odłączeniu wężyka podciśnienia -tu temat dobrze opisany - klepie dalej .Dzwięk słyszalny w niskim zakresie obrotów tak do 1800 szczególnie pod większym obciążeniem i tu głównie bieg 1 i 2 dalej już nie słychać bo może się robi za głośno- objaw po zagazowaniu i 18tys. przebiegu na gazie (mały i pewny przebieg 60 tys.) . Poza tym autko śmiga oczywiście jak na swoją moc , pali w normie oleju nie bierze(18 tys na rok bez dolewek), lekki dymek niebieski -olej? ale to pow. 4000 obr. na gazie bo na benzynie nie .Dwukrotnie wywaliło błąd egr -błędny przepływ kod bodajże 0P400 . Instalacja to sekwencja landirenzo- taką polecali plus ta nieszczęsna lubryfikacja (nie chciałem bo śledząc posty nic nie daje i ja się do tego przychylam niestety straciłbym gwarancję na inst. według warsztatu i nie miałem wyjścia). Po sprawdzeniu ewentualna regulacja , może zna ktoś warsztat godny polecenia w okolicy Krakowa. ASO odpada bo sami do końca nie wiedzą ile chcą -Pozdrawiam
zbych128 jest offline   Odpowiedź z Cytatem