View Single Post
Stary 13-03-2010, 18:47   #36
jarkmerk
ford::average
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: RADOMSKO
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 176
Domyślnie Odp: po raz kolejny koło pasowe, może tym razem lite?

Cytat:
Napisał adrian-c Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak sam. Za pierwszym razem zajęło mi to chyba ze 4 godziny - bo zanim coś zrobiłem to się zastanawiałem jak zrobić a się nie narobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))

Co do podnoszenia silnika. Za pierwszym razem też się męczyłem, ale znalazłem rozwiązanie - całkowicie przez przypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Myślę że o to Ci chodziło...

Problem stanowi rolka pośrednia gładka przykręcana do silnika (nr 3 na załączonym rysunku), która ze względu na długą śrubę oraz tuleję dystansującą od silnika, nie chce wyjąć bo jest za mało miejsca (miedzy silnikiem a błotnikiem). Rozwiązaniem jest jej rozebranie. Wystarczy płaski śrubokręt.
Od jednej strony rolki jest metalowa osłona na której wybite są numery i nazwy a od drugiej wspomniana tuleja. Trzeba odkręcić śrubę mocującą do silnika a potem włożyć śrubokręt między rolkę a osłonkę i podważyć w kilku miejscach tak żeby odskoczyła osłonka (z wyczuciem ale i zdecydowanie)
Po tym zabiegu mamy udzielnie 3 części:
- osłonkę
- rolkę
- tuleje
Teraz pozostaje wyjąć wszystko (nie stanowi to już problemu) i założyć nowe.

Mam nadzieję że wyjaśnienie jest zrozumiałe. Jeśli nie to mogę zrobić zdjęcia.
Z resztą części nie ma większych problemów co nie oznacza, że jest łatwo ale do zrobienia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witaj dobry sposób ale mam małe pytanko przed tym rozkręceniem rolki nr.3 poluzowałeś napinacz aby był lużny pasek ,a koło pasowe łatwo odkręcić bo zdjąć napinacz to jest troche odkrecania ,jak kolega wyżej pisze odkręcić alternator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarkmerk jest offline   Odpowiedź z Cytatem