Temat: [Mondeo 2000-2007] Jak wygląda zużycie paliwa
View Single Post
Stary 12-03-2010, 10:43   #6
roxon1
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-04-2009
Skąd: Kalisz (najstarsze miasto polski)
Model: ford mondeo
Silnik: 2,0 tdci 115 km
Rocznik: 2003
Postów: 40
Domyślnie Odp: Jak wygląda zużycie paliwa

Cytat:
Napisał Karol2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też mam diesla, ale zauważyłem pewną prawidłowość pomiędzy spalaniem, a czasem posiadania auta. Otóż im dłużej nim jeżdżę tym więcej pali. Odpowiedź myślę jest prosta. Ja po prostu przestałem go oszczędzać i czasami daję się ponieść dynamice silnika(nie mówię o jeździe 200km/h, ale o nieuzasadnionych czasami wyprzedzaniami tylko po to żeby "poczuć wiatr we włosach"). U mnie chyba tak to wygląda. Co do jakości paliw to mam swoje zdanie na ten temat... Dla mnie paliwo w Polsce jest totalnie do d....Tankowałem już na wszystkich stacjach i różnic nie widziałem(raz po zatankowaniu miałem spalanie stukowe, ale to było w Focusie w benzynie na stacyjce gdzieś w Polsce). Myślę, że zakładanie gazu w twoim przypadku nie ma sensu. Poza tym nie pali aż tak dużo...
Co do jakości paliwa to może i masz racje ale boło ostatnio na forum, ktoś wrzucił link odnośnie skontrolowanych stacji w Polsce. Podobno coraz mniej jest przypadków chrzczenia paliwa. Poszukaj bedziesz mógł sprawdzić jak wypadły stacje w twojej okolicy. Pozdro
roxon1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem