View Single Post
Stary 11-03-2010, 15:34   #4
Cichy_IRL
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2010
Skąd: Mullingar/ireland
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: 2.0L duratec + Turbo czy to możliwe?

Może troszkę przesadziłem z tym zestawikiem a może inne pytanko do znawców jak mogę zwiększyć moc nie drogim kosztem tzn ,,nie drogim" dla innych 200zł jest drogo mówię o kwocie do 10 tys zł czy jak zastąpie katalizator stumienicą + wydech np Mugen do tego dolot dobrej firmy czy będą to odczuwalne zmiany mocy?chodzi mi konkretnie aby ze swojego 145 konnego silnczka wycisnąć max 200 bhp czy jest to możliwe?
Oraz ewentualnie czy jest szansa uturbienia takiego silnika wiem że było na ten temat kilka tematów oraz jest to koszt 5x większy od tego co chciałbym wpakować w swój samochód ale szukając na internecie znalazłem pare ciekawych zastosowań w Hondach np ta Honda http://www.allegro.pl/show_item.php?item=954273094 posiada ona Turbo od Saaba oraz intercooler (Iveco Daily) czy taki sam patent można wykorzystać np do Mondeo? Jeśli chodzi o wystrojenie to mam na oku parę Polskich warsztatów które posiadają nawet hamownie i się zajmują takimi rzeczami nie jest to jednak mały koszt ale spróbować zawsze można Sorki za moje pytania lecz usilnie chcem zmierzać w kierunku dodania mocy tak jak wcześniej pisałem te 200 max 220 bhp wystarczyłoby mi jak narazie :-) pozdrawiam Paweł
Cichy_IRL jest offline   Odpowiedź z Cytatem