View Single Post
Stary 07-03-2010, 19:26   #4
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,166
Exclamation Odp: jak wymienić lampke od podświetlenia tablicy rozdzielczej we fordzie mondeo 2002

Cytat:
Napisał gk2222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chciałem się dowiedzieć jak można wymienić lampkę od podświetlenia tablicy rozdzielczej licznika od obrotów i temperatury wody bo druga polowa tablicy swieci normalnie w moim fordzie mondeo 2002 r proszę o odpowiedż pozdrawiam
http://www.fordclubpolska.org/porady...mondeo&type=44

Zaczynamy od wymontowania schowka po stronie kierowcy, otwieramy go i wyciągamy z zatrzaskowych zawiasów. Po wyjęciu schowka widzimy 2 śrubki, odkęcamy je, po czym odkręcamy 3 śrubki na samym dole. Delikatnie wyjmujemy całą dolna część deski rozdzielczej (w wersji z klimatronikiem, odłączmy czujnik temperatury). Widzimy kolejne 2 wkręty, mocujące dolną osłonę licznika, do deski rozdzielczej. Odkręcamy je. Niestety Ford stwierdził że 2 śrubki to mało i dołożył jeszcze 2 w głębi. Odkęcimy je bez problemu dułgim śrubokrętem. Ale piwo dla tego kto je spowrotem wkręci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Aby je odkręcić /przykręcić musimy zdjąć obudowę kolumny kierownicy - 3 śrubki torx (nie pamiętam niestety rozmiaru kluczyka, jest to jeden z mniejszych), od spodu kolumny. Rozłączamy górną i dolną część obudowy. Jeśli odkcone mamy wszystkie śrubki to zdejmujemy dolna obudowę licznika (ta część która jest bezpośrednio pod licznikiem,połączona materiałem skóropodobnym z obudową kierownicy. Widzimy kolejne 2 śrubki, odkręcamyje i delikatnie wysuwamy licznik. Musimy wysunąć dość daleko, żeby weszła nam ręka i wypiąć kostkę dochodzącą do licznika. (w Ambiente jest tylko jedna, w wyższych wersjach mogą być 2 lub więcej). Odpinamy kostkę i wyciagamy licznik. WAŻNE - nie należy kłaść licznika szybą do dołu, można polamać przyciski do kasowania przebiegu dziennego, porysować szybkę licznika, i uszkodzić obrotomierz). Wyciągamy każdą żarówkę z licznika, a później z podstawy. Wymieniamy i składamy wszystko w odwrotnej kolejnośći.
Zanim poskręcamy wszystko, radzę sprawdzić czy nowe żarówki świecą, bo czasem może się okazać że musimy zaczynać od początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Istotne jest to że po podłączeniu zegarów i przekceniu zapłonu, nastąpi test zegarów i wykasuje sie przebieg dzienny

autorem jest jakubi ( przekleiłem tylko jego wypowiedź )
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 07-03-2010 o 19:29 Powód: dodanie linku
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem