Temat: [Focus 1998-2004] olej w gumie intercoolera
View Single Post
Stary 03-03-2010, 16:05   #27
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: olej w gumie intercoolera

Jester. Wytlumacz mi prosze to co napisales, bo nie kumam. Jezeli turbo jest nieszczelne to olej i spaliny przedostaja sie przez uszczelnienia i sa znow spalane, ale w takim przypadku im wyzsze obroty (wyzsze cisnienie i obroty turbo) tym wiecej sie tego pali. Wlasnie mam uszkodzone turbo i po pierwsze wyje, a po drugie po kazdym przegazowaniu dymi na niebiesko.
Zasilanie czy odplyw turbo nie ma polaczenia ze spalaniem oleju w silniku, no chyba, ze turbo jest nieszczelne. olej w turbinie nie przejdzie nigdzie indziej niz na goraca (wydech) lub zimna (zasilanie) strone. Jezeli byloby zle smarowanie (slyne sitko w 1.6) to turbo zatrze sie naprawde szybko.
Ciupaga - jestes pewien, ze olej nie jest np palony na uszczelniaczach? Wlasnie na niskich obrotach cisnienie w dolocie i wydechu jest na tyle male, ze moze zbierac olej. Wtedy jednak bedzie dymil po przegazowaniu.
Poza tym przyjrzalbym sie systemowi odpowietrzania silnika. nie wiem jak to jest u Ciebie, ale moze wlasnie na niskich obtotach zasysa opary z olejem, choc to troche dziwne.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem