View Single Post
Stary 14-02-2010, 18:49   #42
dzeryae
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCI 200 KM
Rocznik: 2013 MK4
Postów: 129
Domyślnie Odp: Stuki w układzie kierowniczym..lub zawieszeniu

Cytat:
Napisał dzeryae Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

wiele już na tym forum wyczytałem i pomogło ale mam jeszcze ostatni wkurzający problem.

Stuki, takie dosyć głuche, szczególnie na lekko skręconych kołach np. przy przejeździe przez tory.

Wymieniałem po kolei elementy zawieszenia: amoryzatory przód i tył (odboje też), mocowanie amortyzatora przód (poduszka i łożyszko), potem osławione łączniki przód i tył, następnie 4 poduszki tylnej belki i tuleje drążka stabilizatora przód i tył. Całkie sporo...hehe tylko, że stuki pozostały, pytanie do kolegów co to jeszcze może być ?

Bo ja stawiam na przekładnie kierowniczą, tylko co z tym zrobić, co wymienić? Mam też jeszcze takie coś przy ruchu kierownicą, od centralnego położenia w lewo lub prawo, najpierw występuje opór a potem delikatny przeskok i słychać głuchy stuk. Dokładniej jakby przyklejało się coś, po pokonaniu tego lekkiego oporu następuje przeskok i dalej już gładko. Nie występuje zawsze.
Tu znalazłem http://www.autocentrum.pl/go/550__us...211768783.html coś ciekawego, piszą "że na końcu drążka kierowniczego (ta część która wchodzi do przekładni kierowniczej)jest taki "przegub" kulka pracująca w teflonie. Teflon się wyciera i brak smarowania powoduje luzy, zatarcia, stuki. Koszt jednej końcówki to ok. 80-90 zł regenerowanej". Tylko jak to się nazywa, przerabiał już to ktoś???

Piszą jeszcze, że "to poluzowana przekladnia kierownicza. Są tam dwie śruby 18 jedną bez problemu dokręci się (tą od stronu pasażera) tą drugą należy dokręcić z kanału". Pytanie jak wyżej...

Będę wdzięczny za uwagii i sugestie, bo to ostatnia rzecz, która mnie wkurza, w tym całkiem niezłym samochodzie.

Pozdrawiam,

Jarek z prawie sprawnym Mondeo 2.2 TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, przez przypadek udało się zdiagnozować rozwiązanie. Może komuś się przyda. Chciałem regenerować przekładnie, ale okazało się, że nie potrzebnie. Mimo wymiany mocowania amortyzatora to jednak one powodowały stuki. Mocowania kupowałem w Akwimacie, producent Monroe i okazuje się, że mają średnicę 12,7 mm (tam gdzie wchodzi śruba amortyzatora), wymieniłem na oryginalne mocowania Ford kupione w ASO, średnica 12,1 mm i po skręceniu już nic nie puka i stuka. Tamte reklamowałem, nie dało się ich dokręcić tak aby była cisza...

Pozdrawiam,
Jarek
dzeryae jest offline   Odpowiedź z Cytatem