View Single Post
Stary 12-02-2010, 18:28   #78
kingsage
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: Opole
Model: s-max
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2009
Postów: 59
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A kiedy rejestrowałeś? Euro 5 weszło bodaj we wrześniu. Może załapałeś się na końcówkę bez DPF-a.
Auto jest z lipca 2009.Być może od września ładują dpf wszędzie.Ja jednak nie kupiłbym auta z dpf-em z powodów wymienionych niżej.Podczas prób samochodów jeździłem skodą yeti z dpf.As handlowiec przy odpytywaniu stwierdził, że dpf kosztuje ok 2k zł.Potem poszedł się zapytać w serwisie i wrócił z info potwierdzającym to, co ja mu powiedziałem, że raczej w granicach 5k lub 6k.Całą sprawę as skwitował tak, że nie ma się co martwić dpf, bo gdy należy go przepalić, to zapala się kontrolka.Nie wiem czy w fordzie jest taka lampeczka, ale mi po przeczytaniu opinii (wszystkie negatywne) i po rozmowach w salonach różnych marek, potencjalna ochota na dpf przeszła na zawsze (nigdy takiej nie miałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).Jest to po prostu taki patent, który ma nas wszystkich uszczęśliwić na siłę, a ja tego bardzo nie lubię i takie sytuacje mnie nastawiają anty z samego złożenia.
kingsage jest offline   Odpowiedź z Cytatem