Temat: Antena CB
View Single Post
Stary 10-02-2010, 08:43   #15
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Antena CB

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
troche za pozno ale: antena triflex wielokrotnie testowana na forach cb idealnie sprawdza sie jako antena 3w1 cb/gsm/fm. wyglada niemal jak fabryczna radiowa a osiagane zasiegi to cos ok 5-7km.

idac dalej o samym strojeniu - stroimy antene do miejsca na aucie i mentorskie wypowiadanie sie o konkretnym samochodzie z konkretna antena jest niemozliwe bez pomiarow na autku - czasem jest tak ze na calym dachu antena stroi nam ladnie w przedziale np 1.1 do 1.3, a czasem przesuniecie o 10cm powoduje skok z 1.0 na np 1.8 (o SWR pisze oczywiscie). glowna zasada - im wieksza i bardziej symetryczna powierzchnia pod antena tym lepiej - starajmy sie zawsze montowac anteny w osi symetrii auta, na srodku danego elementu - zamontowanie na rancie klapy, relingu czy uchwycie lusterka bardzo czesto powoduje ukierunkowienie dzialania anteny i "smieszne" jej dzialanie [np za nami slysza nas 8km ale tylko 3km przed nami i 5km w polu...)

ostatnia sprawa to podkladki pod antene magnetyczna zapobiegajace porysowaniu lakieru - podstawowa sprawa anteny potrzebuja masy jako tzw przeciwwagi i izolowanie ich kolejnymi elementami od karoseri nie sluzy ich parametrom. w skrajnych wypadkach wypada dodatkowo podac mase na antene.
Co do samego strojenia i umiejscowienia masz racje, każdy wybiera sobie optymalne miejsce dla radia podstawy anteny i swoich upodobań.
Jednym nie będzie przeszkadzać kabel miotający się po dachu w czasie jazdy innego będzie to drażniło a jeszcze innemu będzie to wisiało bo "służbowy"
Dobre podstawy magnetyczne są i tak zaopatrzone w gumowy izolator którym jest podkładka aby nie rysowała lakieru. Jak widzę Hustlera, który ma plastykową podstawę i żadnej ochrony przed rysowaniem to mnie to rozbraja a jeszcze śmieszniejsze są zawijaski w torebki foliowe aby nie rysowało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naklejona na czysty dach podkładka spełnia zadanie znakomicie a jeśli chodzi o brak masy nie zauważyłem tego problemu przy stosowaniu dobrej anteny Alan9Plus podstawą 160mm na gumie i tylko Alana42
Przy strojeniu i umiejscowieniu anteny wartość swr u mnie jest 1 i mam naklejoną folię lustrzaną i antenę w narożniku dachu przy klapie.
Pozdrawiam innych użytkowników
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem