Temat: Antena CB
View Single Post
Stary 08-02-2010, 08:55   #12
lisec
ford::average
 
Avatar lisec
 
Imię: Gregor
Zarejestrowany: 12-02-2009
Skąd: Warszawa
Model: MK 5 Mondeo Titanium
Silnik: 2.0TDCi Powershift
Rocznik: 2016
Postów: 105
Domyślnie Odp: Antena CB

Cytat:
Tak więc zdecydowałem się jednak na antenę zewnętrzną tzn. President Ohio (Norauto Wrocław 290zł). Zastanawiałem się też nad Missouri ale ostatecznie ta zwyciężyła parametrami. Poza tym Missouri ma troszkę odpustowy wygląd.

A teraz jeszcze jedno pytanie. Gostek, który mi ją sprzedawał i zestrajał mówi, że po ustawieniu i zestrojeniu trzeba ją zawsze stawiać w tym samym miejscu inaczej strojenie jakby nie działa. Czy to prawda?
Jeśli tak to mam kłopot bo ustawiłem ją sobie na środku dachy z tyłu (sedan 5D) i wpuściłem kabel przez klapę i teraz aby ją zdemontować to muszę wyciągać kabel bo antena tamtędy nie wlezie. Z racji małego doświadczenia w tym temacie nie przewidziałem, że trzeba ją chować i teraz chcę ją ustawić z boku na klapie nad światłem tylko nie wiem jak z tym strojeniem?
A tak na marginesie: zawsze chowacie te anteny na postoju czy można zaryzykować i zostawić?
Zasadniczo stroisz zestaw na docelowym miejscu ustawienia anteny
Środek dachu jest jak najbardziej odpowiedni ale są dwie sprawy.
Pierwsza jak ściągasz antenę to się ubrudzisz a druga kabel antenowy nawet dobrze naciągnięty w czasie jazdy pracuje i potrafi porysować lakier na dachu.

Ja mam magnes ustawiony na krawędzi dachu i klapy i tam stroiłem antenę.
W razie poderwania magnesu nie ma tak długiego kabla i antena nie ma szans za dużej szkody zrobić.
Drugie to łatwo zdemontować i schować do bagażnika.

Problemów z komunikacją z racji umiejscowienia anteny nie zauważyłem.

I w miejscu gdzie stawiasz magnes kup sobie i wytnij kawałek z foli samoprzylepnej albo w kolorze nadwozia i przyklej w miejscu gdzie masz zamiar stawiać magnes nie porysujesz lakieru a potem zużytą naklejkę łatwiej wymienić usunąć

Zależy gdzie się zatrzymuję i czy mieszczę się z batem ale zazwyczaj zwijam bat do środka. Zostaje magnes.

Pozdrawiam
lisec jest offline   Odpowiedź z Cytatem