View Single Post
Stary 27-01-2010, 03:37   #1
davidcie
ford::average
 
Avatar davidcie
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 23-01-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8 TD ENDURA-DE
Rocznik: 2000
Postów: 196
Lightbulb 1.8 TD - Samodzielna regeneracja wtryskiwaczy

Przeczytawszy wiele wątków poświęconych wtryskiwaczom, szczególnie do Mondeo Mk3. Wiele było wątków o diagnozie i zaworkach... a z wrodzonej ciekawości zaczęło mnie nurtować czy w warunkach 'domowych' da się wtryskiwacze starego typu (tzn. pre-CR, np. takie z Mk2) dobrze zregenerować. Co rozumiem przez dobrze? Ano przede wszystkim bez uszkodzenia wtryskiwacza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Regulacja ciśnienia to pewnie też dobry pomysł...

Na ile moja skromna wiedza sięga, to do profesjonalnej regeneracji wtryskiwacza potrzebne byłyby:
  • próbnik wtryskiwaczy
  • podkładki regulacyjne
  • benzyna ekstrakcyjna
  • klucz dynamometryczny
  • ew. nowa końcówka wtrysku

Procedura hipotetycznie wyglądałaby tak:
  1. Wyciągamy wtryskiwacz
  2. Rozebranie na czynniki pierwsze
  3. Umycie benzynką ekstrakcyjną
  4. Skręcenie kluczem dynamometrycznym
  5. Sprawdzenie na próbniku
  6. Jeśli rozpylanie jest nierównomierne, wymieniamy końcówkę
  7. Regulacja ciśnienia otwarcia wtrysku podkładkami
  8. Zamontowanie wtryskiwacza

Co myślicie o takiej procedurze? Czy coś pominąłem? Czy np. warto by mieć mikroskop do oględzin końcówki czy sama próba ciśnieniowa + oględziny wzrokowe strugi wystarczają?

Próbnik z manometrem można dorwać na Allegro 'już' za 800zł. Klucz dynamometryczny to nie problem, końcówki wtrysków da się dorwać w sieci. Benzynka też się znajdzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedyny problem 'materiałowy' to podkładki - nie wiem, gdzie można je kupić.

Proszę o wyrozumiałość jeśli wymyśliłem bzdury - nie jestem mechanikiem z wykształcenia. Kombinuję sobie tylko bo lubię bardzo dłubać przy aucie, nawet jeśli zjada to dużo czasu i niekoniecznie się opłaca. Nie pytajcie więc po co i na co - spójrzmy na to od strony teoretycznej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Byłbym wdzięczny też za odniesienie do materiałów - gdzie można dowiedzieć się więcej o regeneracji wtrysków? Książki, skąd np. tabelki z momentami, jakie procedury... Mechanicy w zakładach regeneracji raczej nie czerpią wiedzy z forum, a nie wszystkich stać na oficjalne szkolenia. A jeśli nie z forum - to skąd?

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 28-08-2010 o 08:11
davidcie jest offline   Odpowiedź z Cytatem