Temat: [Galaxy 1994-2000] Disel-jakie paliwo na duże mrozy
View Single Post
Stary 23-01-2010, 10:01   #16
marwyk
ford::professional
 
Avatar marwyk
 
Zarejestrowany: 11-07-2006
Skąd: Kraków
Model: VW SHARAN
Silnik: 1.9tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 1,384
Domyślnie Odp: Disel-jakie paliwo na duże mrozy

Cytat:
Napisał amocox Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zgodze się z tym. Dziś zatankowałem przy pustym baku Ultimate i zapierdziela jak dzik.Zupełnie inna praca, szybciej wchodzi na obroty , lepsza elastyczność, cichsza praca. Oczywiście są lepsze i gorsze stacje. Ja trafiłem chyba na niezłą ale to i tak nie to co w Niemczech jednak lepsze niż Neste.
Pozdr,
Oczywiście że w zimie przy niskich temeraturach jak auto się rozgrzeje to lepiej wchodzi na obroty, lepsze jest napełnienie cylindra itd. Kiedyś też tak myslałem że to lepsze paliwo jest lepsze. Do czasu jak wyciągnąłem świece żarowe całe czarne, przeanalizowałem wcześniejsze spalania i stwierdziłem ze ta ropa wcale nie jest lepsza. Spalania sa porównywalne, rózne od techniki jazdy, warunków atmosferycznych, warunków na drodze. Porozmawiałem z róznymi kolegami silnikowcami i ich zdanie co do tankowania lepszej ropy było takie że ona nic nie daje. Ważne jest lać na pewnej stacji zwykła ropę. Jedź do Forda czy VWi spytaj czy lac lepsze paliwo to ci wyciągna instrukcje i pokażą. Paliwo bez żadnych dodatków.
Z tego co wiem to te dodatki powodują że temperatura krzepniecia ropy jest bliżej 0 niz zwykłego oleju napedowego zimowego, dlatego na to paliwo w zmie przy duzych mrozach robią promocje np. 4 punkty za litr na karte na Shellu lub cos w tym stylu.
Na koniec dodam tylko nie zamierzam nikogo przekonywać do tanszego tankowania jak dla kogoś bez różnicy czy paliwo kosztuje 4 zł czy 4.3 bo robi w miesiącu np. kilka dziesiat lub set kilometrów to niech tankuje te lepsze paliwo.

A tak cąłkeim na onie cto dawnej ropa -On - to był DIESEL, teraz to samo to EXTRA (SUPER) DIESLE i lepsze VPOWER-y ciekaw jestem co wymyśla za kilkanaście lat
marwyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem