View Single Post
Stary 28-12-2009, 09:12   #5
mascom
ford::advanced
 
Avatar mascom
 
Zarejestrowany: 14-09-2008
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1999 Pb + Lpg
Rocznik: 2002
Postów: 490
Domyślnie Odp: Końcówka tłumika w MK2

To może ja coś dodam od siebie. Co do wyboru firmy tłumika to bardzo polecam tłumiki firmy Montii http://www.montii.pl/ (na allegro można kupić takie tłumiki taniej). Tłumiki posiadają homologacje (jako nieliczne na rynku), tak więc w przypadku kontroli policjantów lub jakiś wątpliwości na stacji kontroli pojazdów mamy papier że tłumik jest ok. Odgłos pracującego tłumika to delikatny pomruk, w każdym razie nie ma się ochoty wyrwać tego z auta po przejechaniu kilku kilometrów. Tłumiki te występują w 2 wersjach, z puszką metalową i z puszką z blachy nierdzewnej (końcówka tłumika zawsze jest z nierdzewki). Z tego co zauważyłem wewnętrzna rurka odprowadzająca spaliny jest z normalnej stali, ale nie skraca to żywotności tłumika. Widziałem te tłumiczki po 3 latach pracy i mogę zdecydowanie polecić (co niektórzy przekładali te tłumiki ze starego do następnego auta).
Inna sprawa to to co zauważył kolega wyżej. Czy taki tłumik pasuje do mondeo? Sam myślałem nad montażem takiego tłumika i zrezygnowałem. Zwłaszcza w kombi, moim zdaniem śmiesznie by to wyglądało. Lepiej pozostać przy delikatnie ukrytym fabrycznym tłumikiem. Ale każdy ma inny gust i ważne żeby jemu się podobało.
mascom jest offline   Odpowiedź z Cytatem