View Single Post
Stary 20-12-2009, 18:51   #32
sThor
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Grudziądz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Omijaj z daleka ( Warsztaty )

Omijać warsztat w Grudziądzu na ul. Puławskiego...drogo i niesolidnie. Robiłem tam klimę, tzn. gość z tego warsztatu polecił mi ``fachowca``, który obok ma warsztat, napełnia itp. Wymienili mi przewody, były dziurawe. łożyli od anglika. Wszystko było by ok, ale nadal gdzieś uciekał czynnik chłodniczy. Zwodzili nie, że niby jakiś mały przeciek itp. Wysyłali 10 km poza miasto do innego ``fachowca``. Okazało się, że przewody od anglika nie pasowały średnicą do zaworu regulującego ilość czynnika. Panowie ``fachowcy`` tak wpychali je na chama, że pękł cały zawór i tamtędy był wyciek i to taki, jak jasna ch...a. Nie dość, że nie zrobili, spierdzielili, to jeszcze skasowali prawie 200 zł. Naprawa u prawdziwego fachowca-wymiana zaworu na taki od anglika, plus napełnienie oraz robocizna kolejne 450 zł.
Drugi, nazwijmy to ``warsztat w Grudziadzu to firma ``Sadowski `` na ul. Chełmińskiej. Akurat tam próbowałem naprawić poprzedni samochód-Opla Vectrę, ściągało mi samochód w jedną stronę, do tego słychać było jak nic wybite łączniki stabilizatora i końcówki drążków. Panowie po przeprowadzeniu badania na szarpakach stwierdzili, że nic nie ma, trzeba tylko zbieżność ustawić. Za badanie i ustawienie skasowali ok 150 zł o ile pamiętam. Pojechałem w inne miejsce, bo nic nie dała ta ``naprawa``, okazało się, że oczywiście, końcówki i łączniki do wymiany, a majster z tego drugiego zakładu stwierdził, że tylko debil ustawia zbieżność do rozwalonych elementów zawieszenia.
Mam jeszcze na tapecie kilku innych ``zawodowców``, dopiszę innym razemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sThor jest offline   Odpowiedź z Cytatem