Temat: [Fusion] Typowe awarie i usterki
View Single Post
Stary 29-11-2009, 17:26   #32
Olaff22
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-11-2009
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Awarie Fusiona

Ależ oczywiście - wymienia się parami. W mojej wypowiedzi absolutnie nie chodziło mi o to, że ASO chciało mnie naciągnąć na dwa amortyzatory zamiast jednego. W ogóle nie mam pretensji do ASO, bo po pierwsze oni muszą proponować sprzedaż części oryginalnych, po drugie mają obowiązek poinformowania mnie o takim scenariuszu naprawy, jaki przewidują procedury. I tak zrobili.
Mnie chodziło tylko o to, że skoro amortyzatory są jeszcze zdrowe a jedyną usterką było rozerwanie gumowego odboju to - zamiast iść w koszty rzędu 1000 zł, można poszukać wcale niezłych sposobów alternatywnego rozwiązania sprawy. Ja taki sposób znalazłem.
Nota bene podczas rozmowy w ASO na temat usterki serwisant sam przyznał że amortyzatory w Fusionie nie należą do najlepszych. Z drugiej strony musiał zaproponować mi ich zakup. Czyli, inaczej mówiąc, zaproponował zakup za wysoką cenę części jakościowo słabych. I to wystarczyło mi aby z oferty ASO nie korzystać.
Kiedy przyjdzie czas wymiany całych amorów z całą pewnością nie kupię oryginalnych. Raczej poszukam czegoś z oferty Monroe, albo Sachsa.
Olaff22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem