Temat: [Mondeo 2007-2014] 1.8TDCI 125KM, czy Focus 2.0TDCI 136KM
View Single Post
Stary 20-11-2009, 10:09   #38
taxman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.8TDCI 125KM
Rocznik: 10.2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: Mondeo 1.8TDCI 125KM, czy Focus 2.0TDCI 136KM

Mam drugi samochód w postaci stareńkiej Astry II 1.6 benzyna i gdy muszę nią jechać (czasami żona zabiera mi Mondka), to jestem głęboko nieszczęśliwy - kompakt nigdy nie dorówna klasie średniej pod kątem wygody, przestrzeni w środku i komfortu podróżowania. W mojej subiektywnej ocenie 125KM zupełnie wystarcza do bezpiecznego przemieszczania się po polskich drogach, ale oczywiście bez szaleństw. Zgadzam się, że silnik 1.8TDCI ma kulturę pracy maszyny rolniczej (powyżej 120km/h robi się głośno), lecz z drugiej strony nie ma DFP-a, co w moim przypadku jest bardzo ważne (więcej jeżdżę po mieście). Jeżeli powiększy ci się rodzina, to wtedy docenisz pakowność Mondka, szczególnie ogromną ilość miejsca i wygodę podróżowania z tylu (twoja żona będzie przecież podróżować właśnie z tylu, żeby mieć na oku dziecko w foteliku). Mimo, że mój Mondek ma urodę karawanu (kombii), to nie mam żadnych problemów z parkowaniem (przydają się jednak tylne czujniki). Ostatnio porównywałem swoją karetkę z Audi A6 kombii (model z 2005r.) i w kategorii przestrzeń i ładowność wygrał Mondek.
taxman jest offline   Odpowiedź z Cytatem