Temat: [1,6 TDCi] Uszkodzona turbosprężarka
View Single Post
Stary 15-11-2009, 18:01   #1
zielin44
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-04-2006
Skąd: Wyszogród
Model: Focus C-Max MK1
Silnik: 1,6TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 16
Domyślnie Uszkodzona turbosprężarka

Witam forumowiczów,

W zeszłym tygodniu w moim C-max'ie (1,6 TDCi) padła turbosprężarka, naprawa kosztowała mnie ok 3,5 tys. Właściciel warsztatu stwierdził że to bardzo typowa usterka dla samochodów sprowadzanych, z powodu słabej jakości oleju Forda na zachodzie silnik jest "zamulony" i w skutek tego niektóre elementy nie mają właściwego smarowania - i to był główny powód usterki (auto ma 125 tys przebiegu). Powiedział że zgodnie z procedurą serwisową Forda powinienem wymienić silnik, ew proponuje rozebranie go i drobiazgowe wyczeszczenie ultradźwiękami (koszt ok 4,5 tys) i jeżeli usterka się powtórzy to tak trzeba będzie zrobić.

Do tej pory auto sprawowało się bez zastrzeżeń (od lipca 2008 ), przejechałem nim ok 60 tys, zawsze przeglady robiłem w ASO (ostatnio tylko w tej alternatywnej stacji obsługi)

Jako że na forum nie spotkałem się ze znaczną ilości informacji o uszkodzonych turbosprężarkach, chciałem podpytać się czy rzeczywiście miał ktoś taką usterkę i czy rzeczywiście jest ona tak typowa jak mówił właściciel warsztatu ?

PS. Przy jakim przebiegu wymienialiście rozrząd wraz z pompą wody. Czy cena ok 1,1 tys za komplet na Motorcrafcie jest ok?

pozdr

Krzysiek

Ostatnio edytowane przez zielin44 ; 15-11-2009 o 18:20
zielin44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem