View Single Post
Stary 08-11-2009, 22:29   #4
albert 53
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2008
Skąd: częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi (110)
Rocznik: 1998
Postów: 46
Domyślnie Odp: Słabną hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu pedału

Nie wiem kiedy był wymieniany płyn bo autko mam od 2 miesięcy, a hamuje tak samo zaraz po ruszeniu jak i po dłuższej jeździe, tylko gdy wcisnę szybko kilka razy pedał to twardnieje i słabo wtedy hamuje , ale po chwili jest ok
Mario16 to raczej nie jest wina klocków ani tarcz
No a płyn raczej do wymiany bo wydaje się już troche przybrudzony i sprzęgło doś ciężko chodzi to może też wina płynu

na forum Audi a3 znalazłem coś takiego:
Serwa podciśnieniowe wykorzystują spadki ciśnień pomiędzy próżnią (podciśnieniem), a ciśnieniem powietrza atmosferycznego. Te różnice ciśnień wzmacniają siłę nacisku stopy. W samochodach z silnikiem benzynowym próżnię wytwarza ssanie silnika, w dieslach funkcję tę przejmuje pompa próżniowa. W silnikach benzynowych wytworzone podciśnienie wynosi 0,8 bar; w dieslach ok. 0,98 bar, zaś sam czas budowania ciśnienia jest o wiele dłuższy niż w samochodach benzynowych. I tak w wyniku kilku hamowań, przy pracy silnika na niskich obrotach, dochodzi do zmniejszenia ilości próżni w serwie. I to w efekcie prowadzi do zmniejszonego wspomagania w układzie hamulcowym. Pedał hamulca jest twardszy.

Byłbym wdzięczny jesli ktoś sprawdziłby jak się zachowują hamulce po kilkakrotnym wciśnięciu (podpompowaniu) w czasie jazdy

Ostatnio edytowane przez albert 53 ; 08-11-2009 o 23:01
albert 53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem