Temat: [Mondeo 2000-2007] Strasznie żłopie Pb :(
View Single Post
Stary 17-10-2009, 12:43   #2
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Strasznie żłopie Pb :(

Cytat:
Napisał xtomcik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie szanownych klubowiczów.
Od niedawna jestem posiadaczem Mondeo 2,0 benzyna kombi 2002r. i wszystko byłoby OK gdyby nie spalanie. 12-13l na 100km trochę mnie przeraża. Wymieniłem już wszystkie filtry i płyny eksploatacyjne. Po wizycie w ASO i podpięciu pod komputer jedyne co mechanikowi przyszło do głowy to wymiana cewki (popękana obudowa) i świec. Więc wymieniłem i dalej to samo. Zostały mi jeszcze przewody ale każdy twierdził że są OK. Jeszcze jednym objawem który staram się w jakis sposób powiązać do dużego spalania jest delikatne szarpanie przy jezdzie ze stałą prędkością. Raz jakby auto przyspiesza a raz tak jakby minimalnie zwalniało. Przy dodawaniu gazu też mam takie odczucie jakby silnik miał delikatną czkawkę.
Trochę się rozpisałem ale mam nadzieje, że opisałem dokładnie to co mnie trapi i że ktoś z szanownych klubowiczów ma jakiś pomysł.
pozdrawiam
Jeśli to automat to normalne, jeśli manual to średnie spalanie jest w okolicach 9-10
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem