Temat: [C-MAX 2003-2007] Idzie zima - propozycje opon
View Single Post
Stary 13-10-2009, 12:52   #15
Piotr_121
ford::amateur
 
Avatar Piotr_121
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Świnoujście
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: Idzie zima - propozycje opon

Cytat:
Napisał Sieno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę, że większość z was zakłada opony 205/55/16. Czy nie uważacie, że powinno się zakładać węższe opony ze względu na to iż na węższych jest większa siła nacisku na cm2 powierzchni. w zimie na węższych się lepiej jeździ. Ja od lat zakładam węższe opony na zimę. I tak gdy miałem 215 - zakładałem 195, gdy miałem 195 zakładałem 185. Uważam, że to słuszne podejście bo czym szersza opona tym mniejsza przyczepność a mieszkamy w kraju gdzie zima była błotnista i czasem śnieżna dlatego kupuje oponki z szerokim bieżnikiem na trudne warunki śniegowe takie jak FULDA MONTERO 2 bardzo cicha i na dodatek świetnie sobie radzi w trudnych warunkach. Może to nie jest opona z najwyższej półki ale miałem różne marki drogie i tanie i uważam że stosunek ceny do jakość jest b. dobry w tej chwili to już mój 4 komplet i są rewelka polecam. Wadą ich jest średnie boczne trzymanie a tak same zalety.
Sienio rozumiem że do swojego Maxa poleszesza 195 ?
może masz racje ale w instrukcji obsługi 195 jest zarezerwowany na 15 cali...
więc może dlatego trymamy się rozmiaru 205/55/16Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotr_121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem