Temat: [Focus 1998-2004] Check Engine
View Single Post
Stary 04-10-2009, 10:27   #4
niko123
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-03-2008
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TI-VTC
Rocznik: 2009
Postów: 236
Domyślnie Odp: Check Engine

Ok, dzięki bardzo, zapomniałem dopisać że rok temu wymieniałem sonde za katalizatorem bo świecił się też check wymieniłem i było ok ale z tego co wiem że ta sonda za katem nawet jesli jest padnięta nie ma wpływu na szarpanie silnika, tylko na pierwsza za kolektorem ?
Dodam że na ciepłym nigdy nie szapie i rano zaraz po odpaleniu troszke kopci na siwo przez koło 20 sekund, uszczekle wykluczam bo tak już jest właśnie z 6 miesięcy a w zbiorniczku płynu nie uwyba, spalanie,temperatuta w normie jak i przyśpieczenie.
Pare miesięcy temu jak dym zobaczyłem po rz pierwszy to pomyślałem o uszczelce, mazakiem dałem kresne na biorniczku i do teraz poziom jest taki sam, nie pomyślałem że dławienie na zimnym i poranne kopcenie mają coś ze sobą wspólnego.

Gdyby była to ta sonda to może ona tak wpływać na mieszanke że właśnie tak kopci zaraz po odpaleniu ? ( to na pewno nie para wodna, jak kiedyś powąchałem dym to był ostry, oczy zapiekły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Dla pewności wymienie świece bo to mały koszt.
__________________
Regulamin $23

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 04-10-2009 o 10:36
niko123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem