Temat: [Focus 1998-2004] Który silnik do lpg?
View Single Post
Stary 23-09-2009, 10:39   #12
murlander
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 17
Domyślnie Odp: Który silnik do lpg?

Ja mam silnik 1.8 zetec i sekwencję BRC. Ogólnie na gazie jeździ spoko problem jest natomiast na benzynie. Nie jest to jakieś super uciążliwe. Przy zimnym silniku trochę szarpie i czasem go zatelepie. Ale nie trwa to dłużej niż jakieś 2-3 min początkowej jazdy potem jest ok a jak już przejdzie na gaz to jak pszczółka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. No ale to jest raczej moja wina bo kupiłem autko 2 miesiące temu i nic tam nie ruszałem ( przy zakupie wszystko było ok czyli silnik potrafi się dobrze zachowywać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) poza oczywistymi rzeczami jak olej rozrząd itp. Myślę że jak się trochę tym zainteresuję to będzie ok ( wymiana świec, przegląd instalacji w ostateczności regulacja luzów zaworowych )Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podsumowując mimo tych niedogodności które opisałem i mam nadzieje usunąć w najbliższym czasie jestem z lpg zadowolony. Przez te 2 miesiące (~6000 km) oszczędziłem jakiś 1000 zł poza tym jednak łatwiej jakoś zostawić na stacji te 60 zł za pełen zbiornik gazu niż 120 zł za benzynę na ten sam przebieg. Jeśli mam być szczery to niestety przy zakupie nie wiedziałem że ten silnik + LPG może sprawiać problemy (mój jest jakąś łagodniejszą wersją tych opisywanych na forum i nie jest uciążliwy) ale gdybym wiedział to na 90% i tak bym go kupił.
murlander jest offline   Odpowiedź z Cytatem