Temat: [Focus 1998-2004] Bardzo wysokie spalanie
View Single Post
Stary 11-09-2009, 21:11   #45
piko36
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Przemków
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 66
Domyślnie Odp: Bardzo wysokie spalanie

Cytat:
Napisał Cien77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odgrzewam trochę...
Ponieważ dwa moje Focusy mają całkiem duże różnice w spalaniu w jeździe miejskiej postanowiłem przy okazji wypadu w trasę zrobić kilka testów FF2MK2.
1. Test pierwszy. Przejechałem 330 km w trasie ze średnią prędkością 75 km/godz. Jechałem mało agresywnie, a że nie była to autostrada to z prędkościami poniżej 120 km/godz. Średnie zużycie paliwa wyniosło 6,5 l/100km. Bardzo dobry wynik.
2. Test drugi. Ta sama trasa plus ok. 100 km po drogach lokalnych i ok. 30 km po mieście. Jazda agresywna, wyprzedzanie z dużym przyspieszeniem i tak częste jak tylko możliwe. Co ciekawe, średnia prędkość 66 km/godz. Średnie spalanie 7,5 l/100km.
3. Test trzeci. Postanowiłem sprawdzić samochód w najgorszych godzinach jazdy w Łodzi. Przez dwa dni wyjeżdżałem tylko w godzinach szczytu i jeździłem najbardziej zatłoczonymi ulicami. Skapitulowałem po 100 km. Średnia prędkość 20 km/godz, a spalanie....12l/100km. Tragedia.

Jeśli ktoś mający Focusa z silnikiem 1.6 napisze, że w mieście spala 15l/100km, to może być prawda. Jeśli ktoś inny napisze, że w mieście nigdy nie spala więcej niż 8l/100km, to też może być prawda, ale nie w Łodzi, w Śródmieściu, w godzinach szczytu. W weekend te same trasy byłbym w stanie pokonać w Łodzi ze spalaniem poniżej 9l/100km.
i tu kolego masz racje co 2 3 tygodnie jeżdże po towar do Tuszyna koło Łodzi cisne na noc i staram sie wyjechac przed 6 rano po po 6 -tej jest juz przechlapane!!!!!lece Tuszyn- A-2 o 2 w nocy na głównej w Łodzi jest ruch nawet w nocy światła działaja
piko36 jest offline   Odpowiedź z Cytatem