View Single Post
Stary 11-09-2009, 21:08   #32
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: wtryskiwacze - skuteczna naprawa w garażu

Cytat:
Napisał Boblo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bezedura! A czemuż to angielscy uzytkownicy Fordów Mondeo mieliby byc mądrzejsi od naszych? Myśle, że tam więcej ciemniaków niż nad Wisłą.
I czemu wtrysk miałby się szybciej zuzywać z powodu niedokładnej kalibracji? Jemu to naprawde obojętne czy w stosunku do ideału płynie przez niego w danym momencie 3% paliwa mniej lub więcej.

No jeśli powodem niedomagań wtrysków było tylko zanieczyszczenie to gratuluje jakości paliwa. Stosowanie przyzwoitego paliwa nie spowoduje zatkania wtrysków i tak spektakularnych efektów po ich oczyszczeniu. Nawet tak popularne czyszczenie w ultradźwiękach to w 90-ciu %-ach wyciągnie kasy od tych co szukają taniej naprawy. A efekty- również w 90%-ach bez zmian. Na zużycie żadne czyszczenie nie pomoże. A skoro pomogło to polecam zrobić porządek w zbiorniku
A czy ja powiedziałem, że mądrzejsi? Po prostu po kilku awariach skontaktowali się z Delphi które udzieliło informacji i po nadaniu nowych kodów awarie się skończyły. Widzę jednak, że masz jakiś kompleks, więc poczytaj ilu osobom tu na forum poszły wtryski po 2-5 tys km po "regeneracji". Sam sobie odpowiedz na pytanie po co jest numer kalibracji na wtrysku, bo gdyby była możliwość to każda firma obcięła by jej koszty.


A co do moich wtrysków to były zastane, bo auto stało 6 miesięcy, ale pewnie znów powiesz mi, że nie mam racji i sobie wydumałem, że auto nie odpalało. Ja czyściłem ultradźwiękami, a potem wacikiem rozpylacz od środka i dziwnym trafem było tam dość sporo nagaru. I żeby była jasność - on chciał 80 Funtów x 4, ja zrobiłem to samo za darmo. Różnica? Auto odpaliło od razu (zdycha jednak bo któryś czujnik jest uszkodzony)


Żebyś znów psów na mnie nie wieszał http://www.fordmondeo.org/forum/show...d/803949/tp/1/ google translator pięknie tłumaczy.


According to both Delphi and Merlin, any injector that is taken apart and overhauled should be put through one of their machines to give it a new 16 digit code along with checking that it works correctly within the parameters. If a new code is not used, the injector can fail prematurely. Merlin added that the 2 parts that are usually changed (nozzle and valve) aren't enough and that the valve sandwich plate should be changed as well. By doing this, they have had a massive reduction in failures.

czyli:
Wg Delphi i Merlin (główny Autoryzowany Warsztatl Delphi w UK) każdy wtrysk który był rozmontowany i regenerowany powinien zostać sprawdzony na ich maszynie i nadany nowy 16 cyfrowy numer wraz ze sprawdzeniem czy wtryskiwacz działa poprawnie z tymi parametrami. Jeśli nowy kod nie zostanie nadany, wtrysk uszkodzi się przedwcześnie (dopisek: nie znaczy od razu tylko zużyje się szybciej niż ten z nadanym numerem). Merlin dodaje, że najczęściej wymienia się rozpylacz i zawór nie są wysterczające i należy również wymienić płytkę zaworu. Robiąc tak zanotowali duży spadek reklamacji (uszkodzeń).

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 11-09-2009 o 21:30
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem