Temat: [Mondeo 1996-2000] Drżenie kierownicy i kokpitu
View Single Post
Stary 02-09-2009, 12:29   #26
kristopher
ford::advanced
 
Avatar kristopher
 
Zarejestrowany: 22-11-2004
Skąd: Łódź
Model: Laguna
Silnik: 1,9 Dci
Rocznik: 2003
Postów: 452
Domyślnie Odp: Drżenie kierownicy i kokpitu

Witam ponownie
Sorry, że się nie odzywałem po wywołaniu tematu, ale nagle musiałem wyjechać.
Co do wypowiedzi - to dzięki, ale podobnie jak czechu większość wskazywanych przyczyn mogę wyeleminować. Natomiast:
Cytat:
Napisał czechu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JEDYNA USTERKA JAKA POZOSTAŁA U MNIE DO WYELIMINOWANIA to luzy na przegubie przy skrzyni biegów, jednak ze względu na spore koszty narazie się wstrzymuję, poza tym co mają luzy na przegubie przy skrzyni do sytuacji w której zaciągam ręczny i samochod wpada w wibracje?
wydaje się wysoce prawdopodobne. I to zarówno u mnie, jek i u kolegi. Nie wyeksponowałem tego wyraźnie, ale w moim przypadku drgania nasilają się i ustępują przy stałej prędkości. Podejrzewam, że wskutek jakichś zjawisk rezonansowych i luzu w przegubach osie geometryczne segmentów półosi przesuwają się okresowo względem siebie i nasilają wibracje. Podobnie może być u kolegi czecha. Tyle że pewnie luz u niego większy i segmenty półosi przemieszczają się wskutek zmian obciążenia silnika (hamowanie, przyspieszanie itd.)
Co o tym myślicie?
__________________
Pozdrawiam
kristopher jest offline   Odpowiedź z Cytatem